Saturday, December 1, 2007

Preparation of technical study of LS6 glider

I am collecting as much technical information as possible about my glider type.
if you have any information, please don't hesitate to contact me
matthieu.scherrer'at'free.fr

The objective is for me to test available tools for aerodynamic computaton and prediction on a precise book case. I base my study on on LS6 measured planform and wing airfoils.

The geometry of LS6 wing have been translated for MIAReX, my tool coupling lifting line theory and Xfoil results.
The final objective is to test how accurate such a tool could be at predicting the speed polar, and have a first hestimate of non linear behavior of the wing for handling quality evaluation.

I have also been preparing the formated file for having the complete saiplane geometry of LS6 available in AVL.
The objective is to be able to study the rigid, linear handling quality of the LS6 glider over its flight domain.


Using those tools, I hope to progress in the understanding and prediction of the aerodynamic of sailplanes, and mine in the first place !

1 comment:

Edu Blogs said...

İstanbul genelinde yumurta dağıtımı yapan firmamız yumurta üreticiliği ve dağıtımı konusunda oldukça büyük bir başarı sahibidir. Günlük taze yumurta dağıtımı yapan firmamız organik üretim yaparak diğer firmalardan daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Yeni kurulmuş bir firma olmasına rağmen kısa sürede adını hızla duyurmuştur. İstanbul toptan yumurta dağıtımı konusunda yeni kurulmuş bir firma olmasına rağmen adını diğer firmalar arasında da sıklıkla duymaktayız.

Kendini geliştirmek konusunda günden güne ilerleme gösteren firmamız klasik yumurta üreticiliğinin yanı sıra organik yumurta üretimi de yaparak müşterilerinin memnuniyetini kazanmayı başarmıştır. Toptan yumurta sipariş vermek için safamızda bulunan iletişim adresinden bize ulaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde de sayfaları bulunan yumurta üreticisi firmamızı takip edebilirsiniz. E-posta veya telefon iletişim numarası ile siparişlerinizi verdiğiniz taktirde en kısa süre içerisinde elinize ulaşacaktır.

Günlük ve taze yumurta dağıtımı yapan firmamız müşterilerinin memnuniyeti için oldukça titiz bir çalışma sürdürmektedir. Yapacağınız alışverişlerinizde her bütçe için toptan yumurta çeşitleri mevcuttur. Ödeme konusunda firmamızın iletişim numarasını kullanarak yapacağınız ödemeler hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Size sunduğumuz hizmetten memnun kalmamanız durumunda şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.